Românul e talentat, nimic de zis, dovadă și grămezile de vedete care se perindă pe la televiziuni. Talentate mai mult sau mai puțin, procentajul de vedete pe cap de locuitor e al dracului de mare în Românica noastră dragă. Și asta se simte. Fetițele din ziua de azi nu mai vor să fie doctorite, profesoare etc. ci se visează Bianca Drăgușanu, iar băiețeii nu se văd viitori pompieri sau ingineri, toți vor să fie Adrian Mutu sau Cătălin Botezatu (ăia mai sensibili, care nu au mașinuțe și se joacă numai cu păpușile Barbie și Ken).
Avem vedete, să ne traiască. Avem vedete, dar avem valoare?
Decât să se plimbe pe la Capatos sau Abces din Rect, mai bine ar pune mâna să citească niște almanahe și să se pregătească pentru roluri adevarate, că personaje de poveste sunt deja.
De roluri care se potrivesc de minune vedetelor noastre mioritice, nu ducem lipsă. Nu trebuie nici măcar să se deghizeze, că doar d’aia sunt VIP-uri, că le ajută fața:
* Viorica de la Clejani e perfectă pentru Miss Piggy:
* Oana Zăvoranu, ar putea fi fără probleme fetița din The Ring:
* Minodora se potrivește la maxim cu Chucky:
* Oana Lis e leită clovnulețul simpatic din IT:
* Saw ar fi avut mai multă culoare cu Bianca Rus:
* Bianca Drăgușanu se mulează perfect pe rolul blondei Janice din The Muppets:
* La final, ea, numai ea… Andrea Tonciu e perfectă pentru rolul rechinului din Jaws:
Poate că Emil Boc va fi ales pentru rolul piticului din Twin Peaks, că piticul porno a fost deja ; că Theodor Stolojan va fi readus la viață precum Frankenstein sau că Gigi Becali își va trage o zgârietură pe față și să se dea un fel de Al Capone. VIP-uri avem, roluri ce le mai trebuie.
romania
26/04/2012 la 10:57 am
La cat mai multe astfel de articole. Bravo!
oltelean
26/04/2012 la 12:11 pm
😀 Multam fain. Incerc